Veckoauktion den 25 november 2002

  • Sortera efter

  • 7345 Tavla
    Knöppel, Schäferhundar 22x32
    UTGICK

    25 november kl 16:00
  • 7450 Tavla
    Sign Gustaf Rudberg, 40 x 50
    Såld: 500 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7008 Tavla
    Tryck, kvinnoporträtt,
    Såld: 450 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7186 Vas
    B Friberg, (sk), osignerad, H.8
    Såld: 450 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 5519 Vas
    Bengt Edenfalk, H.22
    Såld: 200 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7181 Vas
    CHS Rörstrand, lagad, H. 23
    Såld: 200 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7456 Vas
    Hugo Gehlin, Gullaskrufs glasbruk, h.21
    Såld: 200 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7109 Vas
    Japan, Imari, H18
    Såld: 250 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7184 Vas
    Kjellander, H.18, (nagg)
    Såld: 100 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7540 Vas
    kristall H. 36,5 (nagg)
    Såld: 250 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7185 Vas
    kristall/silver, H.19
    Såld: 100 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7536 Vas
    Orrefors, S Palmqvist, H,23
    Såld: 550 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7183 Vas
    Orrefors, V Lindstrand, (stort fotnagg), H.19
    Såld: 1.500 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7266 Vas
    porslin, Rörstrand h. 36
    Såld: 850 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 5272 Vas
    Rörstrand, C H Stålhane, H.26
    Såld: 450 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7565 Vas
    Rörstrand, G Nylund, H.20
    Såld: 1.400 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7065 Vas
    Rosenthal, H.21
    Såld: 750 kr

    Såldes den 25 november 2002
  • 7204 Vas
    Stig Lindberg, Gustafsberg, H.11
    Såld: 1.900 kr

    Såldes den 25 november 2002